The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 42

  2004 2005 >>

albania_secondary

Statistics
Date(s) 20 December 2003
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Adi Krasta
Ledina Çelo
Voting Method 50% Jury
50% Televoting
Winner Anjeza Shahini
“Imazhi yt”

The top 5 acts were announced (in no specific order) before the top 3 were revealed.

Semi-finals Final
# Artist Song Result
1 Arbër Arapi Bota ime
2 Kujtim Prodani Ju të dashurat e mia 4th/5th
3 Anisa Dervina Sytë e zemrës
4 Françesk Radi Syri i saj po më verbon
5 Rudi & Ingrid Jushi Me ty 4th/5th
6 Edmond Mancaku Trill vjeshte
7 Evis Mula E dashuruar
8 Kozma Dushi E nsërmja tjetër kujt i takon
9 Klajdi Musabelliu Një shpresë për jetën time
10 Rovena Dilo Njëmijë zemra
11 Mariza Ikonomi Mbi urë 2nd
12 Anjeza Shahini Imazhi yt 1st
13 Eneda Tarifa Qëndroj
14 Rosela Gjylbegu Hirushja 3rd
15 Ermiona Lekbello Ç’punë ke ti me dashurinë
16 Orges Toçi Eja
17 Voltan Prodani Kthehu dhe kujtohu
18 Andi Kongo Sikur të rroja sa kjo botë

The winning song was performed at Eurovision in English as The Image of You.

Visitors from around the world

free counters