The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 42 • semi-finals

albania_secondary

Statistics
Date(s) 18 December 2003
19 December 2003
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Adi Krasta &
Ledina Çelo
Voting Method 50% Jury
50% Televoting
Semi-finals Final
Semi-final 1
# Artist Song
1 Orges Toçi Eja
2 Fazile Syla Jeto jetën tënde
3 Arjan Hasanbelliu Nata
4 Elvana Gjata Pranë teje
5 Rudi & Ingrid Jushi Me ty
6 Voltan Prodani Kthehu dhe kujtohu
7 Aurel Thëllimi Dashuri dhe lojë
8 Arbër Arapi Bota ime
9 Kozma Dushi E nesërmja tjetër kujt i takon
10 Ermiona Lekbello Ç’punë ke ti me dashurinë
11 Klajdi Musabelliu Një shpresë për jetën time
12 Evis Mula E dashuruar
13 Saimir Çili Sa herë vjen pranvera
14 Rovena Dilo Njëmijë zemra
Semi-final 2
# Artist Song
1 Andi Kongo Jeta këtu s’mbaron
2 Erida Rexhepi Kthehu
3 Kujtim Prodani Ju të dashurat e mia
4 Edmond Mancaku Trill vjeshte
5 Anila Jonuzi E kam një sekret
6 Gjergj Jorgaqi Dua dhe s’dua
7 Anisa Dervina Sytë e zemrës
8 Rijet Pirani Ike
9 Anjeza Shahini Imazhi yt
10 Bashkim Rodoni Rritu pa mbarim
11 Eneda Tarifa Qëndroj
12 Rosela Gjylbegu Hirushja
13 Françesk Radi Syri i saj po më verbon
14 Saimir Braho Fjala
15 Mariza Ikonomi Mbi urë

Visitors from around the world

free counters