The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 43

<< 2004 2005 2006 >>

albania_secondary

Statistics
Date(s) 18 December 2004
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Huejda El Sajed
Leon Menkshi
Voting Method 50% Jury
50% Televoting
Winner Ledina Çelo
“Nesër shkoj”
Semi-finals Final
# Artist Song Result
1 Kujtim Prodani Jetën ndryshe e shikoj
2 Redon Makashi Ndjenjë
3 Rovena Stefa Kthehem prapë
4 Saimir & Enkela Braho Përpara se ti të vish në këtë botë
5 Joe Artid Fejzo Me ty
6 Tergita Gusta Me ty, pa ty
7 Marsida Saraçi Më duaj gjatë
8 Luiz Ejlli Hëna dhe yjet dashurojnë 2nd
9 Julian Lekoçaj Do të fal
10 Mariza Ikonomi Kur dashuron
11 Samanta Karavello Buzëqeshja
12 Ledina Çelo Nesër shkoj 1st
13 Jonida Maliqi Frikem se më pëlqen 3rd
14 Klajdi Musabelliu Puthjen nuk t’a kam harruar
15 Monika Trungu Ti më bën të pasur
16 Rosela Gjylbegu & Arbër Arapi Pëshpëritje zemrash
17 Vesa Luma, Teuta Kurti & Rona Nishliu Flakareshë
18 Ingrid Jushi Vetëm një natë

The winning song was performed at Eurovision in English as Tomorrow I Go.

Visitors from around the world

free counters