The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 43 • semi-finals

albania_secondary

Statistics
Date(s) 16 December 2004
17 December 2004
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Huejda El Sajed
Leon Menkshi
Voting Method 50% Jury
50% Televoting
Semi-finals Final
Semi-final 1
# Artist Song
1 Marsida Saraçi Më duaj gjatë
2 Julian Lekoçaj Do të fal
3 Stela Risto Vështirë të flas, vështirë të puth
4 Aleksia Jani Zotit
5 Soni Eja në ballkan
6 Aurel Thëllimi Erë e marrë
7 Rovena Stefa Kthehem prapë
8 Floriana Muça Përtej dashurisë
9 Vesa Luma, Teuta Kurti & Rona Nishliu Flakareshë
10 Joe Artid Fejzo Me ty
11 Besiana Mehmeti Grafikë dashurie
12 Mariza Ikonomi Kur dashuron
13 Klajdi Musabelliu Puthjen nuk ta kam harruar
14 Jonida Maliqi Frikem se më pëlqen
15 Agim Poshka Të kam, s’të kam
16 Rosela Gjylbegu & Arbër Arapi Pëshperitje zemrash
Semi-final 2
# Artist Song
1 Barbana Dini Jeta këtu s’mbaron
2 Kujtim Prodani Ndryshe e shikoj
3 Olsa Spata Pritje
4 Shpat Kasapi Jam dhe kam
5 Monika Trungu Ti më bën të pasur
6 Samanta Karavello Buzëqeshje
7 Çlirim Denaj Ti ike
8 Tergita Gusta Me ty, pa ty
9 Luiz Ejlli Hëna dhe yjet dashurojnë
10 Elsida Sinaj Harresë kujtimesh
11 Sajmir Çili Ëndërr e gjallë
12 Redon Makashi Ndjenjë
13 Ingrid Jushi Vetëm një natë
14 Kozma Dushi & Ermira Kola Të bashkëjetoj me ty
15 Ledina Çelo Nesër shkoj
16 Saimir & Enkela Braho Para se të vish në këtë botë

Visitors from around the world

free counters