The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 44 • semi-finals

albania_secondary

Statistics
Date(s) 16 December 2005
17 December 2005
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Soni Malaj & Drini Zeqo
Voting Method 50% Jury
50% Televoting
Semi-finals Final
Semi-final 1
# Artist Song
1 Besart Halimi Loja dashuri
2 Sfinks Heshtje
3 Rudi Qyteti im
4 Edmond Mancaku Ish dashuri dhe jo mëkat
5 Aurel Thëllimi Dhe kur kujtesa
6 Julian Lekoçaj Niki
7 Erinda Dhima Për ju
8 Edona Llalloshi Vetëm një puthje
9 Tonin Marku Sytë e dashurisë
10 Agim Poshka Nostalgji
11 Evis Mula Ku t’a gjej unë këngën
12 Mateus Frroku Ti ëngjëll, unë Promethë
13 Era Rusi Nuk je ëndërr
14 Ermiona Lekbello Gjysëm ëndërr je o grua
15 Erti Hizmo & Flaka Krelani Për ty
16 Joe Artid Fejzo Zhurma e heshtjes
17 Kozma Dushi Nuk plaken ëndrrat
Semi-final 2
# Artist Song
1 Eri feat. Perfect Bliss Dumbade
2 Sonida Mara Vjeshtë me ty
3 Armando Dimi Mall
4 Guximtar Rushani Lotë dashurie
5 Yllka Kuqi Të gjeta
6 Pandora Pritja
7 Denisa Macaj & Entela Zhula Kur zemra prek një dashuri
8 Sajmir Çili Hipokrizi
9 Luiz Ejlli Zjarr e ftohtë
10 Ingrid Jushi Po dhe jo
11 Kujtim Prodani Theva kokën si pa dashur
12 Albërie Hadërgjonaj Ah sikur kjo jetë
13 Manjola Nallbani S’mjafton një jetë
14 Marsida Saraçi Do të doja
15 Anjeza Shahini Pse ndal?
16 Miriam Cani Shko
17 Mariza Ikonomi & Erion Korini Edhe fati qan

Visitors from around the world

free counters