The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 48

<< 2009 2010 2011 >>

festivali-i-kenges-48_secondary

Statistics
Date(s) 27 December 2009
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Alban Skënderaj
Miriam Cani
Voting Method 100% Jury
Winner Juliana Pasha
“Nuk mundem pa ty”
Semi-final Final
Final
# Artist Song Points Result
1 Pirro Çako Një tjetër jetë 106 4th
2 Erga Halilaj Party 66 =12th
3 Denisa Macaj Aria 92 7th
4 Rovena Dilo Përtej kohës 69 10th
5 Dorina Garuci Sekreti i dashurisë 78 8th
6 Anjeza Shahini Në pasqyrë 118 2nd
7 Erti Hizmo & Lindita Halimi Nuk të dorëzohem 66 =12th
8 Juliana Pasha Nuk mundem pa ty 133 1st
9 Guximtar Rushani Gëzuar 43 17th
10 Kejsi Tola Ndonjëherë 58 15th
11 Teuta Kurti Mall i pashuar 19 19th
12 Flaka Krelani Le të bëhet çfarë të dojë 99 5th
13 Bojken Lako & Banda Adriatica Love Love Love 98 6th
14 Goldi Halili Tirana Brodway 64 14th
15 Stefi & Endri Prifti U dogjëm mrekullisht 45 16th
16 Iris Hoxha Zërin tim ta ndjesh 67 11th
17 Claudio La Regina Ave Maria 17 20th
18 Era Rusi Fjalë dhe gjunjë 41 18th
19 Mariza Ikonomi La, la, la 76 9th
20 Kamela Islami Gjëra të thjeshta 115 3rd

The winning song was performed at Eurovision in English as It’s All About You.

Visitors from around the world

free counters