The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 49

<< 2010 2011 2012 >>

festivali-i-kenges-49_secondary

Statistics
Date(s) 25 December 2010
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Jonida Maliqi
Josif Gjinpali
Mirela Naska
Voting Method 100% Jury
Winner Aurela Gaçe
“Kënga ime”
Semi-finals Final
Final
# Artist Song Points Result
1 Françesk Radi Kemi dasëm’o 13 =8th
2 Hersiana Matmuja Me cilin rri ti dashuri 7 11th
3 Goldi Halili Në krahët e tua 0 =17th
4 Marsida Saraçi Vetëm s’jemi në botë 2 16th
5 Besa Kokëdhima E bukura dhe bisha 13 =8th
6 Alban Skënderaj & Miriam Cani Ende ka shpresë 66 2nd
7 Enkeleda Arifi Një dashuri 36 5th
8 Aurela Gaçe Kënga ime 82 1st
9 Maria Prifti Pasuri e pasurive 5 14th
10 Saimir Braho Shtegëtar i jetës time 48 3rd
11 Dorian Nini Mirësevini ne Shqipëri 29 7th
12 Selami Kolonja Ëndërr Kosovë 6 =12th
13 Xhejsi Jorgaqi Rastësi 44 4th
14 Albi Xhepa & Sam Jaupaj Dritë 0 =17th
15 Dorina Garuci Mirëmbrëma engjëlli im 34 6th
16 Kamela Islamaj Jetova për të dy 12 10th
17 Orges Toçe Mari 3 15th
18 Denis Hasa Mbi xhaketën time 6 =12th

The winning song was performed at Eurovision in English/Albanian as Feel the Passion.

Visitors from around the world

free counters