The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 49 • semi-finals

festivali-i-kenges-49_secondary

Statistics
Date(s) 23 December 2010
24 December 2010
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Jonida Maliqi
Josif Gjinpali
Mirela Naska
Voting Method 100% Jury
Semi-finals Final
Semi-final 1
# Artist Song
1 Selami Kolonja Ëndërr Kosovë
2 Alban Skënderaj & Miriam Cani Ende ka shpresë
3 Orges Toçe Mari
4 Kamela Islamaj Jetova për të dy
5 Blerina Shalari Lutjes apo dashurisë
6 Ernis Çili & Onanta Spahiu Fam
7 Dorian Nini Mirësevini ne Shqipëri
8 Etmond Mancaku Dashuri pas emrit
9 Ardita Tusha Dikur besoja
10 Klajdi Musabelli Vetëm ti
11 Evans Rama Sonte
12 Dorina Garuci Mirëmbrëma engjëlli im
13 Hersiana Matmuja Me cilin rri ti dashuri
14 Agim Poshka Bota.com.vetmi
15 Marsida Saraçi Vetëm s’jemi në botë
16 Entela Zhula Stuhi dhe diell
Newcomers
1 Ilir Kazaferi Nuk je këtu
2 Maria Prifti Pasuri e pasurive
3 Megi Laska Ëndrat ekzistojnë
Semi-final 2
# Artist Song
1 Adhurim Demiri 24 orët
2 Besa Kokëdhima E bukura dhe bisha
3 Emi Bogdo Letër për ty
4 Denis Hasa Mbi xhaketën time
5 Kujtim Prodani Ti ishe ktyevepër
6 Goldi Halili Në krahët e tua
7 Marjeta Billo Përjetësi
8 Françesk Radi Kemi dasëm’o
9 Aurela Gaçe Kënga ime
10 Heldi Kraja E diela pa ty
11 Sonila Mara Egoist
12 Mateus Frroku Dimër në shpirt
13 Xhejsi Jorgaqi Rastësi
14 Enkeleda Arifi Një dashuri
15 Kejsi Tola Pranë
16 Saimir Braho Shtegëtar i jetës time
Newcomers
1 Albi Xhepa & Sam Jaupaj Dritë
2 Bledi Polena Të jemi të dy
3 Rudina Delia Tek ti gjeta dashurinë

Visitors from around the world

free counters