The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 54

<< 2015 2016 2017 >>

festivali-i-kenges-54_secondary

Statistics
Date(s) 27 December 2015
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Pandi Laço
Blerta Tafani
Voting Method 100% Jury
Winner Eneda Tarifa
“Përrallë”
Semi-finals Final
# Artist Song Result
1 Sigi Bastri Engjëll i lirë
2 Rezarta Smaja & Klodian Kaçani Dashuri në përjetësi 4th
3 Dilan Reka Buzëqesh 7th
4 Adrian Lulgjuraj Jeto dhe ëndërro
5 Erga Halilaj Monolog
6 Evans Rama Flakë 10th
7 Jozefina Simoni Një det me ty
8 Egert Pano Mos ik
9 Genc Tukiçi Sa të dashuroj
10 Kozma Dushi Një kafe
11 Luiz Ejlli Pa mbarim
12 Teuta Kurti Në sytë e mi 8th
13 Besa Krasniqi Liroje zemrën
14 Nilsa Hysi Asaj 6th
15 Kristi Popa Ajo çfarë ndjej
16 Flaka Krelani S’je për mu 3rd
17 Enxhi Nasufi Infinit 5th
18 Lind Islami Për një mrekulli
19 Florent Abrashi Të ndjek çdo hap
20 Eneda Tarifa Përrallë 1st
21 Renis Gjoka Ato që s’ti them dot 9th
22 Aslajdon Zaimaj Merrmë që sot 2nd

The winning song was performed at Eurovision in English as Fairytale.

Visitors from around the world

free counters