The home of Eurovision lyrics

Festivali i Këngës 54 • semi-finals

festivali-i-kenges-54_secondary

Statistics
Date(s) 25 December 2015
26 December 2015
Venue Pallati i Kongreseve, Tirana
Host(s) Pandi Laço
Blerta Tafani
Voting Method 100% Jury
Semi-finals Final
Semi-final 1
# Artist Song
1 Egzon Pireci Triumf
2 Simbol Artiste
3 Voltan Prodani Dëgjoje këngën o Atë
4 Adrian Lulgjuraj Jeto dhe ëndërro
5 Sigi Bastri Engjëll i lirë
6 Dilan Reka Buzëqesh
7 Luiz Ejlli Pa mbarim
8 Nilsa Hysi Asaj
9 Orgesa Zaimi Një shishe në oqean
10 Erga Halilaj Monolog
11 Florent Abrashi Të ndjek çdo hap
12 Teuta Kurti Në sytë e mi
13 Kozma Dushi Një kafe
14 Aslajdon Zaimaj Merrmë që sot
15 Egert Pano Mos ik
Semi-final 2
# Artist Song
1 Kristi Popa Ajo çfarë ndjej
2 Rezarta Smaja & Klodian Kaçani Dashuri në përjetësi
3 Revolt Klan Dashurinë s’e gjejmë dot
4 Jozefina Simoni Një det me ty
5 Andi Tanko Dielli vazhdon të më ngrohë
6 Entela & Niku Zhula Muza
7 Genc Tukiçi Sa të dashuroj
8 Evans Rama Flakë
9 Besa Krasniqi Liroje zemrën
10 Enxhi Nasufi Infinit
11 Flaka Krelani S’je për mu
12 Renis Gjoka Ato që s’ti them dot
13 Lind Islami Për një mrekulli
14 Eneda Tarifa Përrallë
15 Klajdi Musabelliu Ndodh edhe kështu

Visitors from around the world

free counters